Neden TAC ?

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA TAC KOLEJLERİ

Yönetim kurulunun tüm üyeleri Türklerden oluşan kuruluş, bulunduğu her ülkenin yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan ve kendi kültürünü uluslararası alanda en üst düzeyde temsil edebilen öğrenciler yetiştirmektedir. Tarihsel amacı, eskiden de olduğu gibi bugünde önce yaşadığımız ülkeyi ve kültürü yüceltmek, değer kazandırmak olan kuruluşun öncelikli olarak global dünyada sınırları kalkmış bir ekonomik pazarda var olabilen kaliteli ve nitelikli öğrenci yetiştirmeye odaklanmış olmasıdır.

Hem ülkemizde hem de Dünyada kurumumuzun herhangi bir dini toplulukla ya da önyargılı bir ideolojiyle bağlantısı yoktur. Kurumumuz, sadece yaşadıkları topluma hizmet eden ve gelişen dünyaya kolaylıkla ayak uyduran öğrencilerin eğitimine hizmet eder.

Teknolojiler değişir ama arkasındaki temel ve mantık hep aynıdır. Bugün belirli bir programlama dili veya teknolojik veriyi ortaokulda öğrenmek çok önemli değil.ama programlama yolu ile yaklaşım tarzını ve problem çözme metodunu öğrenmek bir hayli önemli.

TAC Koleji Ortaokul; akıllı davranan makineleri, öğrencilerinin robotların nasıl programlandığına dair düşünmelerini, bilgisayar bilimi ve matematik hakkında fikir edinmelerini sağlamak için kullanır.

TAC Koleji Ortaokul öğrencileri doğru soruları sorma, bilgi kaynaklarını düzene koyma, sadakatle, cesaretle bilginin peşine düşme gibi yetenekleri öğrenerek kazanır.

DENEYİMLİ ÖĞRETMEN VE EĞİTİMCİ KADROMUZ

TAC Koleji Ortaokul öğretmen kadromuz; alan hâkimiyeti, sabır, entellektüel merakı, kendine olan güveni, şefkat-coşku ve İstekliliğini öğrenciye ulaştırması, başarısı, planlı yaşaması, akıl hocalığı, olgunluğu, ebeveynlerle – İdareyle ve çevreyle ilişkileri, organizasyon sağlayabilirliği, vizyonu, öğrenilen konunun günlük hayatta ne işimize yarayacak sorularına karşı aldığı gardı, mesleğini hayatını idame ettirmenin ötesine geçirerek idealist bir öğretmen oluşu ile okulumuzda çalışmaya uygun nitelikte eğitimcilerden oluşmaktadır.

ORGANİK VE HİJYENİK GIDALAR

Beslenme dostu okul programımızı oluştururken yapılanı, var olanı değil; yapılmayanı veya yapılanı alışılmışın dışında, farklı boyutlarla ele almayı tercih ettik. 2017 – 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TACİ KOLEJİ ORTAOKUL BESLENME PROGRAMI 1. Sabah ara öğün 2. Öğlen ana yemek 3. ikiindi ara öġün 4. Etüt beslenmesi *Etüt beslenmesi Okul 6 gün programı kapsamında Cumartesi günleri dersleri devam eden 8.sınıf öğrencilerimiz için geçerlidir.

KOLEJLERİMİZİN DİĞER KOLEJLERE GÖRE AVANTAJLARI

1 – DİPLOMA DENKLİĞİ PROGRAMI
TAC Kolejleri’nden mezun olan öğrenciler yapmış olduğumuz uluslararası anlaşmalar ile hem Avrupa hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli ortaokul veya lise diploması almaya hak kazanır.

2- ULUSLARARASI GEÇERLİ DİL YETERLİLİK BELGESİ
TAC (Turkish American Council); öğrencilerini kolejlerinden İngilizceyi C1 düzeyinde öğretmeden mezun etmeme temel prensibine sahiptir. Öğrencilerimiz okulu bitirdiklerinde AVRUPA DİL PASAPORTU (Uluslararası İngilizce Yeterlilik Belgesi) ve LINGUAFOLIO BELGESİ (ABD’nin resmi dil yeterlilik belgesi) alarak yabancı dili iyi düzeyde bildiklerini resmi olarak da belgelerler.